top of page

У найтяжчий час для нашої Вітчизни, 22 червня 1941 року пішли на фронт тисячі солдат і матросів,  до лав добровольців ставало багато юнаків, які ледве закінчили школу. Багато з них  приписували собі роки, щоб потрапити на фронт. Але були й такі, хто в суворий воєнний час боровся з ворогами в глибокому тилу, не шкодуючи власного життя.

Свідомий збройний опір окупантам чинили громадяни України, які об’єднувались у партизанські загони, групи опору і  підпільні організації. Мирне населення бойкотувало накази окупаційної влади, ухилялось від роботи, зривало відновлення підприємств.

З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників вся країна 22 вересня кожного року відзначає День партизанської слави.

Педагогічний, батьківський та учнівський колектив Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 61 ніколи не залишається осторонь відзначення таких подій. Тож і цього року 22 вересня ми вшановували пам'ять партизанів-підпільників. Розпочиналося все із проведення уроку мужності 

«Пам’ятаємо ваш подвиг». Учні школи, особливо першачки, з цікавістю слухали розповіді класних керівників про героїв Другої світової війни нашого району та міста, про партизанський рух на території рідного краю під час війни, про підпільні організації на окупованих територіях та про дітей-героїв, а також ділилися власними думками та спогадами своїх рідних про ті страшні роки.

Учні та педагоги школи були учасниками урочистого мітингу, що відбувався з нагоди відзначення Дня партизанської слави. Ми вшанували пам'ять воїнів-підпільників біля Пам’ятного знаку на честь підпільної молодіжної групи «Червоногвардієць»,  яка діяла проти німецько-фашистських загарбників з лютого 1942 року по лютий 1944 року під керівництвом командира Миколи Гриньова та комісара Миколи Мазикінана тимчасово окупованій території. На мітингу були присутні ветерани 

Другої світової війни, яких привітали зі святом перемоги та побажали миру голова Тернівської районної у місті ради Солод Віталій Михайлович та депутат Тернівської районної у місті ради Бурдієнко Віктор Васильович.  До Пам’ятного знаку було покладено квіти від вдячних нащадків.

У цей день двері шкільного музею були широко відчинені для кожного відвідувача. Тут про героїв партизанів та підпільників для учнів 7-9 класів розповідалакерівник музею Маслак Т.С. разом зі своїми вихованцями групою «Пошук».

По закінченню уроків у школі можна було почути різні мелодії – це проходив конкурс військової пісні. З величезним запалом та захватом учні підійшли до участі у цьому святі. Музичні композиції, які виконували діти звучали дуже проникливо та щиро, в них була відображена душа українських воїнів.

Жоден учень та педагог не залишився байдужим! 

Матеріал підготувала кореспондент шкільної газети Анастасія Худан.

bottom of page