top of page

Цього року минає 75 років від однієї з трагічних сторінок у історії України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. 12 серпня 2015 року Петро Порошенко видав Указ, що передбачає заходи з вшанування пам'яті жертв трагедії.
Загалом у Бабиному Яру було розстріляно близько 100 тисяч осіб, дві третини з яких склали євреї. Також тут розстріляно 621 члена ОУН.
Метою відзначення є "вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив".

Довідка: Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та циган, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, а також радянських підпільників, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших.

Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, зондеркоманда 4а айзнатцгрупи С під керівництвом штандартенфюрера СС Пауля Блобеля за участі 45-го і 303-го батальйонів німецької поліції розстріляли там майже 34 тисячі євреїв.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися аж до звільнення Києва від окупації. У 1941—1943 роках тут розстріляно 621 члена ОУН, серед них відому поетесу Олену Телігу.

Усього протягом двох років у Бабиному Яру було розстріляно близько 100 тисяч осіб, дві третини з яких склали євреї. Перед відступом нацисти примусили в’язнів Сирецького табору викопувати та спалювати трупи.

Детальніше про Бабин Яр, і зокрема про історію та проблеми меморіалізації місця масових розстрілів можна прочитати на сайті Українського інституту національної пам’яті

До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у КЗШ №61 були проведені наступні заходи:

1.       Загальношкільна лінійка-реквієм «Стогін землі», де були представлені літературно-музична композиція, живі скульптури, галерея історичного фото тощо (відповідальні Скрипнік Ю.Л., Горак Н.А);

2.       Музейний урок «Пам'ятайте люди, це було на світі…» (проводила Маслак Т.С.);

3.       Відкритий урок у 11 класі «Бабин Яр» (вчитель Горак Н.А.);

4.       Класні години у 5-11 класах (відповідальні – класні керівники);

5.       Флешмоб учнів 8 класу – «Скорбь менори» (відповідальні Янішина К.В., Горак Н.А)

6.       Перегляд художнього фільму «Бабин Яр» (учні 9-11 класів)

bottom of page